šipkaobchod

Zveme vás v neděli 4.8. od 17 hodin na výjimečné divadelní představení výjimečného souboru Geisslers - Dvě komedie v komedii - G. B. Andreini

Rádi bychom vás v neděli 4.8. pozvali do kulturní památky Parostrojního pivovaru v Lobči u Mšena na toto výjimečné divadelní představení. Začátek je v 17:00 hodin, prodej lístků na místě. Vstupné 100,- Kč. Představení se odehraje na sladových půdách pivovaru. Představení je vhodné také pro děti od 10 let.

G. B. Andreini / Geisslers
Dvě komedie v komedii
Nevážné divadlo na divadle o závažných věcech

Jó, divadlo, to je malej rybníček… Mecenáš Rovenio nechal pro svou dceru Lidii postavit divadlo. Do konkurzu o prostor se přihlásily dvě herecké trupy – Lelio Comici a Arminia Teatrale, které spolu mají soupeřit v hraní komedií. Soutěž dvou společností je ale zároveň záminkou pro to, aby se začaly rozmotávat nitky propletených osudů.
Volná adaptace stejnojmenné hry G. B. Andreiniho z roku 1623 a první část andreinovsko-geisslerovského cyklu Opus Andreini.

Opus Andreini – trilogie o zapomenutých slavných
Opus Andreini je třídílný cyklus, kterým GH přibližují českému publiku tvorbu zapomenutého, a přesto pro vývoj evropského divadla zcela zásadního divadelního rodu Andreini. Dvě generace tohoto rodu působily ve dvou nejslavnějších profesionálních společnostech, které v 16. a 17. století šířily po Evropě komedii dell´arte: Comici Gelosi a Comici Fedeli. První dva díly trilogie vycházejí z díla Giovan Battisty Andreiniho (1576-1654), herce, principála, dramatika a experimentátora s divadelními formami. Dvě komedie v komedii podle stejnojmenné hry z roku 1623 (2014) přinášejí vhled do divadla na divadle a paralelně existujících divadelních principů komedie dell´arte a učené komedie. Magdaléna lascivní a kajícná (2015) odkazuje k vrcholnému dílu tohoto autora – scénickému oratoriu z roku 1652 a jeho předchozím dramatickým dílům, která G. B. Andreini věnoval tématu Marie Magdalény. Inscenace V borůvčí připomíná tvorbu Giovan Battistovy matky, přeslavné Isabelly Andreini.

Režie: Petr Hašek
Scénář: Helena Koblischková (roz. Kebrtová), Petr Hašek a Geisslers podle G. B. Andreiniho
Překlad předlohy: Kateřina Bohadlová
Dramaturgie a texty písní: Helena Koblischková
Hudba: David Hlaváč
Scéna, masky: Jitka Nejedlá
Kostýmy: Kristýna Šrolová

Hrají:
Rovenio Rozpálený Petr Šmíd
Lidia Zářivá Kristýna Matěj Dámová / Michaela Váňová
Lelio Hledáček Martin Bohadlo
Arminia Odkvetlá Alena Hladká
Fabio Samotinka Claudia Eftimiadisová
Solinga Odchodník Vojtěch Franců

Délka představení: 70 minut

1. premiéra: 1. 8. 2014 v Mikulově před Dietrichsteinskou hrobkou
2. premiéra: 22. 8. 2014 Comoedien Haus Kuks
Cena Klubu mladých diváků za nejlepší představení sezóny 2015/2016.

Geisslers Hofcomoedianten
Grandiózní, Energické, Inteligentní, Smyslně Svůdné, Laskavé, Empatické, Rytmické, Strhující, Hravé, Okázalé, Fantastické – a především komediální. Takové je divadlo, které vám hrajeme už sedmnáct let! Jsme nezávislý profesionální divadelní soubor, který ve své tvorbě propojuje staré tradice s živým, současným divadlem. K barokní inspiraci přistupujeme s autorskou svobodou, mísíme původní s novým, vzletné s přízemním, činohru, zpěvohru, loutkohru i tanec – tak, aby to nás (a tudíž i vás) bavilo.
Geisslers Hofcomoedianten vznikli v roce 2002 v Kuksu při příležitosti založení festivalu barokního umění THEATRUM KUKS. Od té doby vytvořili třicet menších i celovečerních inscenací, vydobyli si uznání publika i kritiky, navštívili řadu festivalů v ČR i v zahraničí (měsíční turné v USA apod.) a založili putovní Festival zámeckých a klášterních divadel. Jejich pražskou domovskou scénou je od listopadu 2014 ostrovní divadelní scéna VILA Štvanice. Více na www.geisslers.cz nebo na www.vilastvanice.cz.

Zveme vás v neděli 4.8. od 17 hodin na výjimečné divadelní představení výjimečného souboru Geisslers - Dvě komedie v komedii - G. B. Andreini
Pivovar Lobeč