šipkaobchod

Pivovar Lobeč získal dvojici bronzových pivních pečetí na 26. Mezinárodním pivním festivalu v Českých Budějovicích

Pivovar Lobeč slavil v sobotu 6. února dvojnásobně! Získal bronzové pivní pečeti v kategoriích světlého výčepního piva z minipivovaru i v kategorii Stout a Porter. Oceněna byla piva Lobeč světlé výčepní 10° a Lobeč Imperial Stout 18°.
Velká gratulace patří lobečskému sládkovi Tomášovi Fenclovi!

Degustací se letos účastnilo rekordních 225 pivovarů ze tří kontinentů. Do degustačních soutěží o Zlatou pivní pečeť se letos přihlásilo 1110 piv a ciderů. Oproti loňsku zaznamenaly degustační soutěže Zlatá pivní pečeť kvantitativní nárůst o 20% v počtu přihlášených pivovarů (225 letošních oproti 186 loňským) a 30% nárůst v počtu přihlášených piv (1110 letošních oproti 849 loňským). Počet zahraničních účastníků se oproti loňsku zvýšil také zhruba o 30%, z loňských 51 na letošních 65).

Zlatá pivní pečeť (Gold Brewer’s Seal) tak potvrdila renomé jedné ze největších evropských degustačních soutěží. Větší degustační klání na starém kontinentu organizuje pouze bavorský svaz privátních pivovarů v Mnichově (European Beer Star). V Německu loni soutěžilo 1957 piv. Na belgické Brussel Beer Chalenge 2015 se přihlásilo 1103 piv. Britský World Beer Award počty přihlášek nezveřejňuje, nicméně z dostupných údajů lze soudit, že počty přihlášek z Evropy se momentálně pohybují kolem čtyř stovek piv).

O prestižní pivovarnická ocenění se v Budějovicích utkaly jak velké nadnárodní koncerny (Heineken, Molson-Coors, Carlsberg), tak i nejmenší pivovarnické domy. Do Budějovic dorazily pivovary z 22 zemí: Česka, Německa, Rakouska, Slovenska, Belgie, Nizozemí, Velké Británie, Španělska, Finska, Norska, Maďarska, Ruska, Polska, Ukrajiny, Slovinska, Chorvatska, USA, Japonska, Mongolska, Kazachstánu a Izraele.

Konkurence byla obrovská nejen co do počtu účastníků, ale také kvalitou. V Českých Budějovicích se sešli mnohačetní medailisté z největších amerických soutěží (GABF, World Beer Cup, U.S. Open) i vítězové největší soutěže evropské (European Beer Star). Většina ze 65 zahraničních účastníků patří k absolutní kvalitativní špičce ve svých zemích.


http://www.slavnostipivatabor.cz/clanek/2016/zname-vyherce-degustacnich-soutezi/

Pivovar Lobeč získal dvojici bronzových pivních pečetí na 26. Mezinárodním pivním festivalu v Českých Budějovicích
Pivovar Lobeč