šipkaobchod

Prohlídky technické památky a obnoveného pivovaru

Aktuální termíny prohlídek:.

ŘÍJEN + LISTOPAD + BŘEZEN + DUBEN:

- sobota: ve 14:30 hod.

+ svátek - neděle 28.10.: ve 14:30 hod.

V pivovaru je chladno, dobře se oblečte!


PROSINEC + LEDEN + ÚNOR:

pravidelné prohlídky se nekonají, v pivovaru je zima, prohlídky pouze pro objednané otužilé skupiny

 

Na pravidelné termíny prohlídek se není třeba objednávat. Objednat individuální prohlídku pivovaru mimo námi stanovené termíny je možné celoročně, avšak pouze pro skupiny od 15 dospělých osob.

Prohlídka s průvodcem v českém jazyce trvá cca 80 minut. Vstupné je 150,- Kč (bez degustace) a 250,- Kč s degustací (počítejte, že s degustací se prohlídka protáhne o cca 20-30 min.). Děti a mládež do 15 let u nás mají prohlídku zdarma (to však neplatí pro samostatné skupiny dětských návštěvníků, zde je vstupné 50,- Kč).

V pivovaru je chladno, dobře se proto oblečte!  V letním období je teplota ve sklepních prostorách kolem 14°C. V zimě vytápíme pouze halu staré varny s pivovarským výčepem.

Prohlídka s průvodcem začíná u studny před pivovarem, pokračuje v renesančním jádru pivovaru - na humně a v síni někdejšího ležatého hvozdu a pokračuje ve staré varně. Dále vystoupáme do patra, kde je možné si prohlédnout interiér kanceláře pana sládka a na někdejší sladové půdě čeká návštěvníky stálá výstava o historii pivovaru a zlatých letech českého piva přelomu 19. a 20. století. Po návratu do přízemí průjezdem vstoupíme do pivovarského dvora a podíváme se do trojlodní budovy sklepů s kamennou halou lednice z 19. století. Prohlídka končí návštěvou nové řemeslné pivovarské provozovny s novou varnou, provozní halou a ležáckým sklepem v interiérech 19. století. Ochutnávky se konají přímo v ležáckém sklepě.

V pivovaru je možné si zakoupit lobečské suvenýry (trička, placky), pivety (etikety, tácky) a další sběratelské předměty (originální sklo, porcelánové podtácky, ...).

 

 

 

Pivovar Lobeč