šipkaobchod

Prohlídky technické památky a obnoveného pivovaru

Aktuální termíny prohlídek:.

LISTOPAD + DUBEN:

- sobota: ve 14:30 hod. (teple se oblékněte, vč. obuvi)


PROSINEC + LEDEN + ÚNOR + BŘEZEN:

- pravidelné prohlídky se nekonají, v pivovaru je zima

 

KVĚTEN + ČERVEN + ZÁŘÍ + ŘÍJEN:

- sobota: ve 14:30 hod.

- neděle: ve 13:00 hod.

 

ČERVENEC + SRPEN:

- středa: ve 14:30 hod.

- čtvrtek: ve 14:30 hod.

- pátek: ve 14:30 hod.

- sobota: ve 14:30 hod.

- neděle: ve 13:00 hod.

 

Na pravidelné termíny prohlídek se není třeba objednávat. Objednat individuální prohlídku pivovaru mimo námi stanovené termíny je možné celoročně, avšak pouze pro skupiny od 15 dospělých osob.

Prohlídka s průvodcem v českém jazyce trvá cca 80 minut. Vstupné je 150,- Kč (bez degustace) a 250,- Kč s degustací (počítejte, že s degustací se prohlídka protáhne o cca 20-30 min.). Děti a mládež do 15 let u nás mají prohlídku zdarma (to však neplatí pro samostatné skupiny dětských návštěvníků, zde je vstupné 50,- Kč).

V pivovaru je chladno, dobře se proto oblečte!  V letním období je teplota ve sklepních prostorách kolem 14°C. V zimě vytápíme pouze halu staré varny s pivovarským výčepem.

Prohlídka s průvodcem začíná u studny před pivovarem, pokračuje v renesančním jádru pivovaru - na humně a v síni někdejšího ležatého hvozdu a pokračuje ve staré varně. Dále vystoupáme do patra, kde je možné si prohlédnout interiér kanceláře pana sládka a na někdejší sladové půdě čeká návštěvníky stálá výstava o historii pivovaru a zlatých letech českého piva přelomu 19. a 20. století. Po návratu do přízemí průjezdem vstoupíme do pivovarského dvora a podíváme se do trojlodní budovy sklepů s kamennou halou lednice z 19. století. Prohlídka končí návštěvou nové řemeslné pivovarské provozovny s novou varnou, provozní halou a ležáckým sklepem v interiérech 19. století. Ochutnávky se konají přímo v ležáckém sklepě.

V pivovaru je možné si zakoupit lobečské suvenýry (trička, placky), pivety (etikety, tácky) a další sběratelské předměty (originální sklo, porcelánové podtácky, ...). 

Pivovar Lobeč