šipkaobchod

Prohlídky

Aktuální termíny prohlídek: 

KVĚTEN + ČERVEN:

- sobota: ve 14:30 hod.

- neděle:  ve 14:30 hod.

+ prohlídky také v pondělí 1.5. a 8.5.


ČERVENEC + SRPEN:

- pondělí: zavřeno 

- úterý: zavřeno 

- středa: ve 14:30 hod.

- čtvrtek: ve 14:30 hod.

- pátek: ve 14:30 hod.

- sobota: ve 12:00, 14:30 hod.

- neděle: ve 12:00 a 14:30 hod.

 

ZÁŘÍ + ŘÍJEN + LISTOPAD +  BŘEZEN + DUBEN:

- sobota: ve 14:30 hod.


LEDEN + ÚNOR + PROSINEC:

prohlídky se nekonají


Objednat individuální prohlídku pivovaru mimo námi stanovené termíny je možné celoročně, avšak pouze pro skupiny od 10 dospělých osob.

Prohlídka s průvodcem v českém jazyce trvá cca 60 minut. Vstupné je 100,- Kč (bez degustace) a 150,- Kč s degustací (počítejte, že s degustací se prohlídka protáhne o cca 20-30 min.). Děti a mládež do 15 let u nás mají prohlídku zdarma (to však neplatí pro samostatné skupiny dětských návštěvníků, zde je vstupné 30,- Kč).

V pivovaru je chladno, dobře se proto oblečte!  V letním období je teplota ve sklepních prostorách kolem 14°C. V zimě vytápíme pouze halu staré varny s pivovarským výčepem.

Prohlídka s průvodcem začíná u studny před pivovarem, pokračuje v renesančním jádru pivovaru - na humně a v síni někdejšího ležatého hvozdu a pokračuje ve staré varně. Dále vystoupáme do patra, kde je možné si prohlédnout interiér kanceláře pana sládka a na někdejší sladové půdě čeká návštěvníky stálá výstava o historii pivovaru a zlatých letech českého piva přelomu 19. a 20. století. Prohlídka pak pokračuje v podkroví. Po návratu do přízemí průjezdem vstoupíme do pivovarského dvora a podíváme se do trojlodní budovy sklepů s kamennou halou lednice z 19. století. Prohlídka končí návštěvou nové řemeslné pivovarské provozovny s novou varnou, provozní halou a ležáckým sklepem v interiérech 19. století. Ochutnávky se konají přímo v ležáckém sklepě.

V pivovaru je možné si zakoupit lobečské suvenýry (trička, placky), pivety (etikety, tácky) a další sběratelské předměty (originální sklo, porcelánové podtácky, ...).

 

Jak se k nám dostanete


Ideální cesta do Lobče a za lobečským pivem je pěšky či na kole, nejlépe tak poznáte Kokořínsko. Vesnickou památkovou zónou Lobeč (s Muzeem Eduarda Štorcha) prochází modrá turistická trasa ze Mšena (s památkově chráněným art-decovým koupalištěm), pokračující krásnou krajinou a lesy dále přes Nosálov (vesnická památková rezervace s unikátním souborem lidové architektury), na rozhlednu na Vrátenské hoře (dominanta Kokořínska, 508 m.n.m.) až na tajemný hrad Housku. Lobčí rovněž projedete na kole např. z Kokořínského dolu (hlavní atraktivita Kokořínska s Pokličkami a hradem Kokořín), přes Nosálov, po cykloturistické trase č. 0008. Dalšími atraktivitami v okolí jsou pískovcové skalní bludiště u Romanova (7 km), vesnická památková rezervace Žďár (8 km), hrad Bezděz (13 km), Máchovo jezero (16 km)  a obecně CHKO Kokořínsko a Máchův Kraj.

Doporučit můžeme také příjezd do pivovaru lokálkou na zastávku Vrátno (cca 2 km od pivovaru po silnici), pro romantiky pak zastávku Skramouš (cca 2 km od pivovaru po modré turistické trase). Vlakem na Lobeč je to ideální především z Mladé Boleslavi nebo z Mělníka, cesta trvá kolem půlhodinky.

V letošní sezóně (od 29.4.2017 do 2.9.2017) z Prahy do Mšena České dráhy vypravují přímý výletní cyklovlak "Kokořínsko". Vyjíždí každou sobotu ráno a vrací se zpět večer: zde je jízdní řád. ze mšenského nádraží je to na kole k nám jen 6 km. Pěší cesta ze mšenského nádraží je krásná po modré turistické stezce lesem v údolí Košáteckého potoka, kolem Hlovecké studánky a kamenného železničního viaduktu přes Skramouš. Na cestu do pivovaru počítejte tak hodinku a půl.

Pravidelná autobusová doprava společnosti Kokořínský SOK na lince Mšeno - Katusice není bohužel pro většinu návštěvníků praktickou alternativou, přes to, že se zastávka nachází přímo pod komínem (jízdní řád).  V prázdninovém období se však k přiblížení do Parostrojního pivovaru nabízí cyklobus, který vyjíždí na lince Bělá pod Bezdězem - Doksy - Mšeno. A pro letní sezónu 2017, od 1.7. do 31.8.2017, ve spolupráci se SOK Kokořínsko, Obcí Lobeč a městem Mšeno bude v provozu zvláštní autobusouvá linka Mšeno-Lobeč (pivovar)-Nosálov-Libovice (rozhledna na Vrátenské hoře)-Mšeno, která bude v sobotu a neděli napojena na vlakové spoje z Prahy. Autobus v 10:40 vyráží ze Mšena do Lobče (u pivovaru v 10:58) a zpět se večer z Lobče v 17:42 hod vrací k vlaku do Mšena.

 

Tipy na pěší výlety v okolí pivovaru

Přijedete-li do Lobče autem, zaparkujte na parkovišti u pivovaru (ale neodstavujte tu auto na celé dny!) a udělejte si po návštěvě u nás příjemnou zdravotní procházku pro vystřízlivění. Bývá tu krásně také na podzim a v zimě. Vypravte se z Lobče po modré přes vesnickou památkovou rezervaci Nosálov k rozhledně na Vrátenské hoře, otevřená je o víkendech celoročně, ve všedí dny od května do října. Cestou od rozhledny se vydejte k rozcestí "Na Fučíkovském" a pak po žluté na rozcestí "Nosálov okraj" a odtud neznačenou cestou lesem starým úvozem zpět do pivovaru. Délka fyzicky nenáročného okruhu je 8 km a zvládnou ji i malé děti. Pro zdatnější turisty můžeme doporučit protažení trasy od rozhledny až k tajemnému hradu houska (otevřeno od dubna do října).

Po dokončení aktuálně probíhající rekonstrukce budeme moci doporučit také pěší výpravu k větrnému mlýnu z roku 1870, který je od pivovaru vzdálený jen 5,5 km mezi poli u Vrátna.

 

Tipy na ubytování v Lobči

Přímo v pivovaru pro vás ubytování ppřipravujeme od dubna 2017, těšit se můžete na apartmán v podkroví nad starou varnou. 

Ubytování s bohatou snídaní nabízí nově zařízený třípokojový rodinný penzion paní Agáty v čp. 67, umístěný přímo naproti pivovaru (http://www.ubytovani-lobec.cz). Větší kapacitu poskytuje stylový penzion s tradicí svatebních služeb a podzimních lovů na barokním lobečském zámku (http://dvur.dvur-lobec.cz/index.php?menu=ubytovani) se zámeckým vinným sklepem. 

Těšíme se na Vás!

 

Pivovar Lobeč