šipkaobchod

Prohlídky technické památky a obnoveného pivovaru

Aktuální termíny prohlídek: 

LEDEN + ÚNOR + BŘEZEN + PROSINEC:

pravidelné prohlídky se nekonají, prohlídky pouze pro objednané skupiny

 

DUBEN + ZÁŘÍ + ŘÍJEN + LISTOPAD:

- sobota: ve 14:30 hod.

- první prohlídka sezóny 2018 - sobota 31.3.2018: ve 14:30 hod.


KVĚTEN + ČERVEN:

- sobota: ve 14:30 hod.

- neděle:  ve 14:30 hod.


ČERVENEC + SRPEN:

- pondělí: zavřeno 

- úterý: zavřeno 

- středa: ve 14:30 hod.

- čtvrtek: ve 14:30 hod.

- pátek: ve 14:30 hod.

- sobota: ve 12:00, 14:30 hod.

- neděle: ve 12:00 a 14:30 hod.

 

Na pravidelné termíny prohlídek se není třeba objednávat. Objednat individuální prohlídku pivovaru mimo námi stanovené termíny je možné celoročně, avšak pouze pro skupiny od 15 dospělých osob.

Prohlídka s průvodcem v českém jazyce trvá cca 60 minut. Vstupné je 100,- Kč (bez degustace) a 150,- Kč s degustací (počítejte, že s degustací se prohlídka protáhne o cca 20-30 min.). Děti a mládež do 15 let u nás mají prohlídku zdarma (to však neplatí pro samostatné skupiny dětských návštěvníků, zde je vstupné 30,- Kč).

V pivovaru je chladno, dobře se proto oblečte!  V letním období je teplota ve sklepních prostorách kolem 14°C. V zimě vytápíme pouze halu staré varny s pivovarským výčepem.

Prohlídka s průvodcem začíná u studny před pivovarem, pokračuje v renesančním jádru pivovaru - na humně a v síni někdejšího ležatého hvozdu a pokračuje ve staré varně. Dále vystoupáme do patra, kde je možné si prohlédnout interiér kanceláře pana sládka a na někdejší sladové půdě čeká návštěvníky stálá výstava o historii pivovaru a zlatých letech českého piva přelomu 19. a 20. století. Prohlídka pak pokračuje v podkroví. Po návratu do přízemí průjezdem vstoupíme do pivovarského dvora a podíváme se do trojlodní budovy sklepů s kamennou halou lednice z 19. století. Prohlídka končí návštěvou nové řemeslné pivovarské provozovny s novou varnou, provozní halou a ležáckým sklepem v interiérech 19. století. Ochutnávky se konají přímo v ležáckém sklepě.

V pivovaru je možné si zakoupit lobečské suvenýry (trička, placky), pivety (etikety, tácky) a další sběratelské předměty (originální sklo, porcelánové podtácky, ...).

 

 

 

Pivovar Lobeč