šipkaobchod

Ubytování v Parostrojním pivovaru

Od června 2017 je možné se přímo v technické památce ubytovat ve stylově jedinečném apartmánu "Cicvárek", který nese název po někdejším majiteli panství a pivovaru Dr. Rudolfovi Cicvárkovi, ten jej nechal koncem 19. století přebudovat v tehdy moderní parostrojní podnik. V sezóně 2018 doplní tuto možnost ještě další tři nové komfortní apartmány v podkroví zadního traktu pivovaru.

Apartmán je umístěn v interiéru podkroví nad starou varnou. Tento netradiční rozlehlý prostor s podlahovou plochou 135 m2 je určený spíše pro hosty oceňující design a alternativu nebo i pro skupinu přátel. Je vybaven vlastním sociálním zázemím se sprchou, malou kuchyňkou s ledničkou, myčkou, varnou deskou i pračkou.

Celkem je v apartmánu připraveno osm lůžek. apartmán má jednak klasickou manželskou postel s dvoulůžkem š. 1,6m, další čtyři lůžka o celkové š. 3,4 m jsou netradičně umístěna vedle sebe v původním železném nýtovaném vodním rezervoáru z 19. století a přístupná jsou po žebříčku. Podobně je ve druhém někdejším rezervoáru připraveno i další dvoulůžko š. 1,4m.

Fotografie apartmánu naleznete v galeriích na tomto webu zde.

Industriální design apartmánu byl oceněn v publikacích o architektuře jako je např. Ročenka Česká architektura 2014/2015 či Architektura Konverzí a byl Českou komorou architektů v rámci celkové obnovy lobečského pivovaru za ČR nominován na udělení prestižní evropské architektonické ceny Mies Van der Rohe Award 2016.

Cena apartmánu za noc je 2.000,- Kč (vč. DPH) při obsazenosti jedním až čtyřmi hosty. Za každou další osobu se připlácí 350,- Kč. Malé děti bez nároku na lůžko mají ubytování zdarma. Cena nezahrnuje snídani, kterou do zřízení restaurace zatím v pivovaru nenabízíme. Při rezervaci se platí rezervační poplatek ve výši 1/2 ceny, který je při zrušení pobytu 14 dní předem nevratný. Při rezervaci preferujeme hosty na vícedenní pobyty.

Parkování je možné zdarma přímo u pivovaru.

Pro podrobnější informace a rezervace apartmánu nás kontaktujte nejlépe písemně mailem na adresu info@lobec.cz

 

Tipy na další ubytování v Lobči

Ubytování s bohatou snídaní nabízí nově zařízený třípokojový rodinný penzion paní Agáty v čp. 67, umístěný přímo naproti pivovaru (http://www.ubytovani-lobec.cz).

Větší kapacitu poskytuje stylový penzion s tradicí svatebních služeb a podzimních lovů na barokním lobečském zámku (http://dvur.dvur-lobec.cz/index.php?menu=ubytovani) se zámeckým vinným sklepem.

Kousek od pivovaru u rybníka nabízí v podkrovním apartmánu ubytování také rodina Žirovnických v zemědělské usedlosti čp. 20 (http://apartman-u-rybnika.webnode.cz). 

 

Jak se k nám dostanete
?

Ideální cesta do Lobče a za lobečským pivem je pěšky či na kole, nejlépe tak poznáte Kokořínsko. Vesnickou památkovou zónou Lobeč (s Muzeem Eduarda Štorcha) prochází modrá turistická trasa ze Mšena (s památkově chráněným art-decovým koupalištěm), pokračující krásnou krajinou a lesy dále přes Nosálov (vesnická památková rezervace s unikátním souborem lidové architektury), na rozhlednu na Vrátenské hoře (dominanta Kokořínska, 508 m.n.m.) až na tajemný hrad Housku. Lobčí rovněž projedete na kole např. z Kokořínského dolu (hlavní atraktivita Kokořínska s Pokličkami a hradem Kokořín), přes Nosálov, po cykloturistické trase č. 0008. Dalšími atraktivitami v okolí jsou pískovcové skalní bludiště u Romanova (7 km), vesnická památková rezervace Žďár (8 km), hrad Bezděz (13 km), Máchovo jezero (16 km)  a obecně CHKO Kokořínsko a Máchův Kraj.

Doporučit můžeme také příjezd do pivovaru lokálkou na zastávku Vrátno (cca 2 km od pivovaru po silnici), pro romantiky pak zastávku Skramouš (cca 2 km od pivovaru po modré turistické trase). Vlakem na Lobeč je to ideální především z Mladé Boleslavi nebo z Mělníka, cesta trvá kolem půlhodinky.

V letošní sezóně (od 29.4.2017 do 2.9.2017) z Prahy do Mšena České dráhy vypravují přímý výletní cyklovlak "Kokořínsko". Vyjíždí každou sobotu ráno a vrací se zpět večer: zde je jízdní řád. ze mšenského nádraží je to na kole k nám jen 6 km. Pěší cesta ze mšenského nádraží je krásná po modré turistické stezce lesem v údolí Košáteckého potoka, kolem Hlovecké studánky a kamenného železničního viaduktu přes Skramouš. Na cestu do pivovaru počítejte tak hodinku a půl.

Pravidelná autobusová doprava společnosti Kokořínský SOK na lince Mšeno - Katusice není bohužel pro většinu návštěvníků praktickou alternativou, přes to, že se zastávka nachází přímo pod komínem (jízdní řád). V prázdninovém období se však k přiblížení do Parostrojního pivovaru nabízí cyklobus, který vyjíždí na lince Bělá pod Bezdězem - Doksy - Mšeno. A pro letní sezónu 2017, od 1.7. do 31.8.2017, ve spolupráci se SOK Kokořínsko, Obcí Lobeč a městem Mšeno bude v provozu zvláštní autobusouvá linka Mšeno-Lobeč (pivovar)-Nosálov-Libovice (rozhledna na Vrátenské hoře)-Mšeno, která bude v sobotu a neděli napojena na vlakové spoje z Prahy. Autobus v 10:40 vyráží ze Mšena do Lobče (u pivovaru v 10:58) a zpět se večer z Lobče v 17:42 hod vrací k vlaku do Mšena.

 

Tipy na pěší výlety v okolí pivovaru

Přijedete-li do Lobče autem, zaparkujte na parkovišti u pivovaru (ale neodstavujte tu auto na celé dny!) a udělejte si po návštěvě u nás příjemnou zdravotní procházku pro vystřízlivění. Bývá tu krásně také na podzim a v zimě. Vypravte se z Lobče po modré přes vesnickou památkovou rezervaci Nosálov k rozhledně na Vrátenské hoře, otevřená je o víkendech celoročně, ve všedí dny od května do října. Cestou od rozhledny se vydejte k rozcestí "Na Fučíkovském" a pak po žluté na rozcestí "Nosálov okraj" a odtud neznačenou cestou lesem starým úvozem zpět do pivovaru. Délka fyzicky nenáročného okruhu je 8 km a zvládnou ji i malé děti. Pro zdatnější turisty můžeme doporučit protažení trasy od rozhledny až k tajemnému hradu houska (otevřeno od dubna do října).

Po dokončení aktuálně probíhající rekonstrukce budeme moci doporučit také pěší výpravu k větrnému mlýnu z roku 1870, který je od pivovaru vzdálený jen 5,5 km mezi poli u Vrátna.

 

Těšíme se na Vás!