šipkaobchod

Ubytování v Parostrojním pivovaru

V technické památce je možné se ubytovat ve stylově jedinečném apartmánu, který je umístěn v podkroví nad starou varnou. Tento netradiční rozlehlý prostor s podlahovou plochou 135 m2 je určený spíše pro hosty oceňující design a alternativu nebo i pro skupinu přátel. Je vybaven vlastním sociálním zázemím se sprchou, malou kuchyňkou s ledničkou, myčkou, varnou deskou i pračkou.

Celkem je v apartmánu připraveno osm lůžek. Apartmán má jednak klasickou manželskou postel s dvoulůžkem š. 1,6m, další čtyři lůžka o celkové š. 3,4 m jsou netradičně umístěna vedle sebe v původním železném nýtovaném vodním rezervoáru z 19. století a přístupná jsou po žebříčku. Podobně je ve druhém někdejším rezervoáru připraveno i další dvoulůžko š. 1,4m.

Fotografie apartmánu naleznete na našem webu zde: foto

Industriální design apartmánu byl oceněn v publikacích o architektuře jako je např. Ročenka Česká architektura 2014/2015 či Architektura Konverzí a byl Českou komorou architektů v rámci celkové obnovy lobečského pivovaru za ČR nominován na udělení prestižní evropské architektonické ceny Mies Van der Rohe Award 2017.

Cena apartmánu za noc je 2.000,- Kč (vč. DPH) při obsazenosti jedním až čtyřmi hosty. Za každou další osobu se připlácí 350,- Kč. Malé děti bez nároku na lůžko mají ubytování zdarma. Cena nezahrnuje snídani, kterou do zřízení restaurace zatím v pivovaru nenabízíme. Při rezervaci se platí rezervační poplatek ve výši 1/2 ceny, který je při zrušení pobytu 14 dní předem nevratný. Při rezervaci preferujeme hosty na vícedenní pobyty.

Parkování je možné zdarma přímo u pivovaru.

Pro podrobnější informace a rezervace apartmánu nás kontaktujte nejlépe písemně mailem na adresu: info@lobec.cz

 

Ubytování je možné až od března 2018.

V podzimním, zimním a předjarním období apartmán nenabízíme. Je zde třeba topit v železných kamnech bullerjan dřevem a rána bývají přes to chladná. Pokud máte duši romantika a přesně tohle hledáte, můžete nás kontaktovat.

 

Jak se k nám dostanete
:

Ideální cesta do Lobče a za lobečským pivem je na kole či pěšky, nejlépe tak poznáte Kokořínsko. Vesnickou památkovou zónou Lobeč (s Muzeem Eduarda Štorcha) prochází modrá turistická trasa ze Mšena (s památkovým art-decovým koupalištěm), pokračující krásnou krajinou a lesy dále přes Nosálov (vesnická památková rezervace s unikátním souborem lidové architektury), na rozhlednu na Vrátenské hoře (dominanta Kokořínska, 508 m.n.m.) až na hrad Housku. Lobčí rovněž projedete na kole např. z Kokořínského dolu (hlavní atraktivita Kokořínska s Pokličkami a hradem Kokořín), přes Nosálov, po cykloturistické trase č. 0008. Dalšími atraktivitami v okolí jsou pískovcové skalní bludiště u Romanova (7 km), hrad Bezděz (13 km), Hrad houska (13 km), vesnická památková rezervace Žďár (8 km), Máchovo jezero (16 km) a obecně CHKO Kokořínsko a Máchův Kraj.

Doporučit můžeme také příjezd do pivovaru lokálkou na zastávku Vrátno (cca 2 km od pivovaru po silnici), pro romantiky pak zastávku Skramouš (cca 2 km od pivovaru po modré turistické trase). Vlakem na Lobeč je to ideální především z Mladé Boleslavi, cesta trvá kolem půlhodinky. 

Na prázdniny 2017 byla zřízena autobusová linka přivážející o víkendech v 10:58 (odjezd ze Mšena 10:40) dopoledne víkendové návštěvníky od pražského vlaku a odpoledne zase zpět v 17:42 od pivovaru (příjezd k vlaku ve Mšeně v 18:00).

 

Tipy na pěší výlety v okolí pivovaru:

Přijedete-li do Lobče autem, zaparkujte na parkovišti u pivovaru a udělejte si po návštěvě u nás příjemnou zdravotní procházku pro vystřízlivění. Bývá tu krásně také na podzim a v zimě. Vypravte se z Lobče po modré přes vesnickou památkovou rezervaci Nosálov k rozhledně na Vrátenské hoře, otevřená je o víkendech celoročně, ve všedí dny od května do října. Cestou od rozhledny se vydejte k rozcestí "Na Fučíkovském" a pak po žluté na rozcestí "Nosálov okraj" a odtud neznačenou cestou lesem starým úvozem zpět do pivovaru. Délka fyzicky nenáročného okruhu je 8 km a zvládnou ji i malé děti. Pro zdatnější turisty můžeme doporučit protažení trasy od rozhledny až k tajemnému hradu houska (otevřeno od dubna do října).

 

Další možnosti ubytování v Lobči:

Ubytování s bohatou snídaní nabízí třípokojový rodinný penzion paní Agáty v čp. 67, umístěný přímo naproti pivovaru (http://www.ubytovani-lobec.cz). Větší kapacitu poskytuje stylový penzion s tradicí svatebních služeb a podzimních lovů na barokním lobečském zámku (http://dvur.dvur-lobec.cz/index.php?menu=ubytovani) se zámeckým vinným sklepem.

Těšíme se na Vás!