šipkaobchod

Ubytování v Parostrojním pivovaru

V technické památce je možné se od počátku července 2018 ubytovat nejen v apartmánu Cicvárek, ale ve startovním provozu rovněž ve třech nově vybudovaných podkrovních apartmánech: Tománek, Rosenberg a Keller a v jednoduchém pokojíku Klíma. Jednotlivé pokoje jsou nazvány po význačných historických osobnostech spjatých s naším pivovarem - po lobečských sládcích Josefovi Tománkovi (1907-1921), Bohuslavovi Kellerovi (1882-1895) a Františkovi Klímovi ml. (1929-1945). A dále po majiteli Dr. Rudolfovi Cicvárkovi (1891-1902) či inženýrovi Josefovi Rosenbergovi, kteří přebudovali v 90. letech 19. stol. náš pivovar do současné podoby parostrojního podniku.

Pro podrobnější informace a rezervace ubytování nás kontaktujte nejlépe písemně mailem na adresu: info@lobec.cz, nebo telefonicky na čísle 775 314 719. V mailu, prosím, uveďte váš telefon, ať vám můžeme zavolat zpět a komunikaci urychlit.

Malé děti bez nároku na lůžko mají ubytování zdarma. Níže uvedená cena nezahrnuje jednoduchou snídani (čerstvé koláče, mšenský chléb s pomazánkou, káva / čaj), kterou v pivovaru nabízíme po dohodě. Můžete u nás platit kartou.

Parkování je možné zdarma přímo u pivovaru. Kola odstavíte ve dvoře. Aparmány mají kvalitní internetové wifi připojení, televizory však ne.

 

Apartmán Cicvárek

Fotografie apartmánu Cicvárek naleznete na našem webu zde: foto

Stylově jedinečný apartmán Cicvárek je umístěn ve druhém podlaží - v podkroví nad starou varnou. Tento netradiční rozlehlý prostor s podlahovou plochou 135 m2 je určený spíše pro hosty oceňující design a alternativu nebo i pro skupinu přátel. Je vybaven vlastním sociálním zázemím se sprchou, malou kuchyňkou s ledničkou, myčkou, varnou deskou i pračkou.

Celkem je v apartmánu připraveno osm lůžek. Apartmán má jednak klasickou manželskou postel s dvoulůžkem š. 1,6m, další čtyři lůžka o celkové š. 3,4 m jsou netradičně umístěna vedle sebe v původním železném nýtovaném vodním rezervoáru z 19. století a přístupná jsou po žebříčku. Podobně je ve druhém někdejším rezervoáru připraveno i další dvoulůžko š. 1,4m.

Industriální design apartmánu byl oceněn v publikacích o architektuře jako je např. Ročenka Česká architektura 2014/2015 či Architektura Konverzí a byl Českou komorou architektů v rámci celkové obnovy lobečského pivovaru za ČR nominován na udělení prestižní evropské architektonické ceny Mies Van der Rohe Award 2017.

Cena apartmánu za noc je přibližně 2.000,- Kč (vč. DPH) při obsazenosti jedním až čtyřmi hosty. Za každou další osobu se připlácí 350,- Kč. Konkrétní cenu stanovujeme v závislosti na termínu a obsazenosti apartmánu. Ve všední dny je cena příznivější, o víkendech a svátcích je naopak vyšší. Pro individuální hosty lze rezervovat pobyt minimálně na dvě noci. V období od 1.7. do 31.8. lze rezerovat pobyt min. na 5 nocí. Týdenní pobyty jsou cenově výhodnější.

 

Startovní provoz nových apartmánů Tománek, Rosenberg a Keller

Fotografie apartmánu Tománek naleznete na našem webu zde: foto 

Fotografie apartmánu Rosenberg naleznete na našem webu zde: foto

Fotografie apartmánu Keller naleznete na našem webu zde: foto

Tři nové prostorné apartmány jsou umístěny v podkroví historické budovy pivovarských sklepů a mají samostatné vstupy ze zahrady či komunikace v horní části areálu. Podlahová plocha čtyř až osmilůžkového apartmánu Tománek, který je vybaven dvěmi samostatnými ložnicemi s dvoulůžky a obytným pokojem s dvěmi přistýlkovými dvoulůžky, je  95 m2.  Podlahová plocha dvou až šestilůžkových apartmánů Rosenberg a Keller, které jsou vybaveny jednou ložnicí s dvoulůžkem a obytným pokojem s dvěmi přistýlkovými dvoulůžky, je 70 m2. Apartmány mají vlastní sociální zázemí se sprchou a vybavené kuchyňky s ledničkou a varnou deskou.

Cena apartmánů za noc je přibližně 2.000,- Kč (vč. DPH) při obsazenosti jedním až čtyřmi hosty. Za každou další osobu se připlácí 350,- Kč. Konkrétní cenu stanovujeme v závislosti na termínu a obsazenosti apartmánu. Ve všední dny je cena příznivější, o víkendech a svátcích je naopak vyšší. Pro individuální hosty lze rezervovat pobyt minimálně na dvě noci.  V období od 1.7. do 31.8. lze v apartmánu Tománek rezerovat pobyt min. na 5 nocí, v apartmánech Rosenberg a Keller min. na 3 noci. Týdenní pobyty jsou cenově výhodnější.

 

Pokojík Klíma

Nový pokojík pro ubytování hostů je umístěn ve zvýšeném přízemí historické budovy pivovarských sklepů a má vstup přes předsíň sklepů ze dvora pivovaru. Podlahová plocha pokojíku klíma je 18 m2. Pokojík je vybaven čajovou kuchyňkou s ledničkou, dřezem a vařičem. Pokojík má vlastní sociální zázemí se sprchou.

Cena pokojíku za noc je 600,- Kč (vč. DPH) při obsazenosti 1 osobou nebo 800,- Kč (vč. DPH) při obsazenosti 2 osobamiPobyt lze rezervovat minimálně na dvě noci.

 

 

Jak se k nám dostanete
:

Ideální cesta do Lobče a za lobečským pivem je na kole či pěšky, nejlépe tak poznáte Kokořínsko. Vesnickou památkovou zónou Lobeč (s Muzeem Eduarda Štorcha) prochází modrá turistická trasa ze Mšena (s památkovým art-decovým koupalištěm), pokračující krásnou krajinou a lesy dále přes Nosálov (vesnická památková rezervace s unikátním souborem lidové architektury), na rozhlednu na Vrátenské hoře (dominanta Kokořínska, 508 m.n.m.) až na hrad Housku. Lobčí rovněž projedete na kole např. z Kokořínského dolu (hlavní atraktivita Kokořínska s Pokličkami a hradem Kokořín), přes Nosálov, po cykloturistické trase č. 0008. Dalšími atraktivitami v okolí jsou pískovcové skalní bludiště u Romanova (7 km), hrad Bezděz (13 km), Hrad houska (13 km), vesnická památková rezervace Žďár (8 km), Máchovo jezero (16 km) a obecně CHKO Kokořínsko a Máchův Kraj.

Doporučit můžeme také příjezd do pivovaru lokálkou na zastávku Vrátno (cca 2 km od pivovaru po silnici), pro romantiky pak zastávku Skramouš (cca 2 km od pivovaru po modré turistické trase). Vlakem na Lobeč je to ideální především z Mladé Boleslavi, cesta trvá kolem půlhodinky. Od dubna do 28.10.2018 o všech sobotách, nedělích a státních svátcích vypravují dráhy z Prahy do Mšena retro Kokořínský rychlík. Z pražského Vršovického nádraží vyjíždí v 8:30 hod. a do Mšena dorazí o dvě hodiny později. Zpět se vrací ze Mšena v 17:00 hodin.

Autem k nám dorazíte po silnici 3. třídy Mšeno - Doksy přes Mšeno (od Mělníka, D8), nebo od Doks. Dále ze směru od Mladé Boleslavi nebo od Benátek n.J. (D10) přes obec Bezno a Vrátno. Parkovat můžete na některé ze tří odstavných ploch přímo u pivovaru.

 

 

Tip na pěší výlet v okolí pivovaru:

Přijedete-li do Lobče autem, zaparkujte na parkovišti u pivovaru a udělejte si po návštěvě u nás příjemnou zdravotní procházku pro vystřízlivění. Bývá tu krásně také na podzim a v zimě. Vypravte se z Lobče po modré přes vesnickou památkovou rezervaci Nosálov k rozhledně na Vrátenské hoře, otevřená je o víkendech celoročně, ve všedí dny od května do října. Cestou od rozhledny se vydejte k rozcestí "Na Fučíkovském" a pak po žluté na rozcestí "Nosálov okraj" a odtud neznačenou cestou lesem starým úvozem zpět do pivovaru. Délka fyzicky nenáročného okruhu je 8 km a zvládnou ji i malé děti. Pro zdatnější turisty můžeme doporučit protažení trasy od rozhledny až k tajemnému hradu houska (otevřeno od dubna do října).

 

Těšíme se na Vás!