Bylo Vám 18 let?

Pro vstup na tyto stránky musíš být starší 18 let.

27.02.2021

Grafický design Lobeč

Historie - Pivovar Lobeč

Unikátní typografie a grafický styl Parostrojního pivovaru v Lobči je dílem mistra Františka Štorma, umělce, hudebníka i pedagoga. 

Přední český typograf František Štorm vytvořil v roce 2014 pro Parostrojní pivovar v Lobči systém firemního písma Lobeč. Inspirací mu byla jednak samotná památková pivovarská budova, která svoji současnou podobu získala koncem 19. století přestavbou v parostrojní podnik ale také typografie a atmosféra tohoto překotného století. Písmo Lobeč bylo navrženo a licencováno exkluzivně. 

Další kapitolu firemního stylu tvoří Štormův redesign historického lobečského logotypu. Jako předloha mu posloužilo před pár lety nalezené torzo německy psané reklamní plechové cedule našeho pivovaru z roku 1904. Její originál si dnes můžete prohlédnout v pivovarské expozici. Logotyp je chráněn ochrannou známkou. 

Nepřehlédnutelnou součástí grafického systému jsou však také Štormovy rytiny lobečských pivovarských motivů jako je např. veduta pivovaru, parní stroj typu stacionární lokomobily, někdejší lobečský pivovarský nákladní automobil Laurin & Klement MS 22 HP nebo pivovarský koňský povoz. S rozšiřujícím se portfoliem lobečského piva postupně přibývají další motivy. 

Barevnost systému je inspirována barvou cihel, původního modrozeleného odstínu dřevěných konstrukcí a bílá může být smetanová, asi jako barva pivní pěny. 

https://www.stormtype.com/cust...

https://www.stormtype.com/cust...