Bylo Vám 18 let?

Pro vstup na tyto stránky musíš být starší 18 let.

Historie - Pivovar Lobeč

Prohlídky

Nechte se provést technickou památkou Parostrojního pivovaru v Lobči architektem Pavlem Prouzou – majitelem pivovaru. Seznamte se s příběhem záchrany pivovaru a půltisícileté tradice vaření piva u nás na Kokořínsku.

Rezervace prohlídky Historie - Pivovar Lobeč

Vstupné

150,- Kč (bez degustace) / 75 min

250,- Kč (s degustací) / 95 min

Děti a mládež do 15 let u nás mají prohlídku zdarma (to neplatí pro skupiny dětských návštěvníků, kde je vstupné 50,- Kč).

Na pravidelné termíny prohlídek se není třeba objednávat. Objednávají se pouze větší skupiny nad 15 osob. Vstupenky se prodávají přímo na prohlídce, koupit předem je lze jen jako dárkový poukaz. Prohlídky se platí v hotovosti.

Začátek prohlídky je u studny před vstupem, za nepřízně počasí ve vstupním průjezdu pivovaru.

Uvedené ceny vstupného platí pro prohlídku v českém jazyce. Pro cizince, kteří se zúčastní prohlídky v českém jazyce, je k dispozici text s výkladem v anglickém nebo německém jazyce. Pro privátní skupiny zajišťujeme rovněž prohlídku v anglickém jazyce s rodilým mluvčím.

Cena privátních prohlídek nebo prohlídek pro firemní skupiny se řídí cenovými paušály. Objednat privátní termín prohlídky pivovaru mimo námi stanovené termíny je možné celoročně, avšak pouze pro skupiny od 15 platících osob.

Co vás čeká na prohlídce

Prohlídka s průvodcem začíná u studny před pivovarem, pokračuje v renesančním jádru pivovaru – na humně a v síni někdejšího ležatého hvozdu a pokračuje ve staré varně. Dále vystoupáme do patra, kde je možné si prohlédnout interiér kanceláře pana sládka a na někdejší sladové půdě čeká návštěvníky stálá výstava o historii pivovaru a zlatých letech českého piva přelomu 19. a 20. století. Po návratu do přízemí projdeme pivovarský dvůr s dočasně deponovanou technologií parního stroje a vstoupíme do budovy sklepů s kamennou halou lednice. Prohlídka končí návštěvou současné řemeslné provozovny s novou varnou, provozní halou a ležáckým sklepem v historických interiérech. Ochutnávky se konají přímo v ležáckém sklepě.

V pivovaru je chladno, dobře se na prohlídku oblečte a vezměte si obuv se silnou podrážkou. Také v letním období je teplota ve sklepních prostorách kolem 12 °C. Na jaře a na podzim však teplota výrazně klesá, vytápíme pouze halu staré varny s výčepem a kuchyní. V zimě a v předjaří se proto prohlídky v pivovaru nekonají.

Historie - Pivovar Lobeč

Čas prohlídek

duben, květen, červen, září, říjen:
sobota: 14:30 hod.

červenec, srpen:
pátek: 14:30 hod.
sobota: 14:30 hod.
neděle: 14:30 hod.

listopad, prosinec, leden, únor, březen:
pravidelné prohlídky se nekonají, v pivovaru je zima :-)

Na pravidelné termíny prohlídek se není třeba rezervovat. Objednávají se pouze větší skupiny nad 15 osob a speciální termíny prohlídek.

Rezervace skupiny

Jak se k nám dostanete

Ideální cesta do Lobče za pivem je na kole či pěšky, nejlépe tak poznáte Kokořínsko. Vesnickou památkovou zónou Lobeč prochází modrá turistická trasa ze Mšena (s art-decovým koupalištěm), pokračující krásnou krajinou a lesy dále přes Nosálov (vesnická památková rezervace), na rozhlednu na Vrátenské hoře (dominanta Kokořínska, 508 m.n.m.) až na hrad Housku. Lobčí rovněž projedete na kole např. z Kokořínského dolu (Pokličky a hrad Kokořín) po cykloturistické trase č. 0008. Dalšími atraktivitami v okolí jsou pískovcové skalní bludiště u Romanova (7 km), hrad Bezděz (13 km), hrad Houska (13 km), vesnická památková rezervace Žďár (8 km), Máchovo jezero (16 km) a obecně CHKO Kokořínsko a Máchův Kraj.

Cesta autem

Autem k nám dorazíte po silnici 3. třídy Mšeno – Doksy přes Mšeno (od Mělníka, D8) nebo od Doks. Dále ze směru od Mladé Boleslavi nebo od Benátek n. J. (D10) přes obce Bezno a Vrátno. Parkovat můžete na některé ze tří odstavných ploch přímo u pivovaru.

Historie - Pivovar Lobeč

Soubory ke stažení

Historie - Pivovar Lobeč
Historie - Pivovar Lobeč

Zastavte se na jedno

Na návštěvníky Parostrojního pivovaru čeká ve staré varně výčep s prodejem lobečského piva.

Více o výčepu