Bylo Vám 18 let?

Pro vstup na tyto stránky musíš být starší 18 let.

05.03.2024

Sv. Patrik v Lobči v sobotu 16.3.2024: irské menu, prohlídky, koncert kapely Guiness Company

Historie - Pivovar Lobeč

Den svatého Patrika byl ještě nedávno spíše náboženským svátkem. Podle středověké legendy tento duchovní obrátil v pátém století Iry na křesťanství. Oslavy svátku časem zdomácněly téměř po celém světě ☘

Ptáte se, jak přišla do našeho pivovaru myšlenka na sv. Patrika? Vlastně přirozeně. Roky jsme si s naším irským průvodcem Gavinem říkali, že by bylo dobré v Lobči tento svátek řádně oslavit. A to nejen proto, že máme irského chlapíka v týmu, ale za těch pár let v Lobči zdomácněl i pivní styl Irish Dry Stout, který k oslavám nejvýznamnějšího irského svátku neodmyslitelně patří. První akci jsme uspořádali před pěti lety. Bylo to skvělé a tak se v Lobči zrodila nová tradice ☘

Máme radost, že letos na sv. Patrika přijala do Lobče pozvání hudební formace Guiness Company ☘ Kapela vrchlabských muzikantů, která se věnuje interpretaci skotských a irských písní a tradicionálů. V kapele vystoupí:

Tomáš Olšer - housle
Michaela Prokopcová - akordeon
Aleš Vejnar - kytara
Vlastislav Buchar - perkuse

Na co se tedy máte v sobotu 16.3.2024 u nás v pivovaru těšit:
- 11:00-14:30 podáváme irský oběd
- 14:30-15:30 prohlídka s majitelem v češtině
- 15:30-16:30 prohlídka s Gavinem v angličtině
- od 17:00 podáváme irskou večeři a irskou whisky
- 20:00-22:00 koncert kapely Guiness Company

Irské menu podáváme pouze v sobotu. Na čepu bude 6 lobečských piv (vč. černých: irského Stoutu 12° a Imperialu 18°) ☘
Cena prohlídek je standardní: 150,- Kč ☘
Na hudební program od 20:00 hod. vybíráme vstupné 250,- Kč. Pro omezený počet míst ve staré varně je nutná předchozí rezervace prostřednictvím našeho rezervačního formuláře zde.

Ubytování je možné domluvit přímo v pivovaru (minimální délka pobytu dva dny), rezervujte v rámci našeho rezervačního systému. Po naplnění kapacity doporučíme další možnosti v Lobči.